Kredki dla małych dzieci

Już dla rocznego dziecka trzymanie kredki, która zostawia ślad na papierze jest wielką frajdą. Poniżej przedstawiamy pierwsze przyjazne akcesoria do rysowania dla maluchów.


Psycholodzy rozwoju twierdzą, że gdy tylko dziecko jest w stanie utrzymać kredkę w dłoni warto zachęcać je do rysowania. Mimo, że rysunki wydają się bezładnym „mazaniem” to pierwszy, ważny etap rozwoju plastycznego, który pełni dla dziecka ważne funkcje, m.in. przygotowuje do nauki pisania, uruchamia wyobraźnię. Dziecko ma również możliwość kontrolowania swoich ruchów dłoni.

Kredki dla rocznego dziecka – najlepiej zmywalne


Dla małych dzieci warto wybierać grube kredki, najlepiej trójkątne, łatwe do uchwycenia małymi rączkami. Np. Green Boom Kredki świecowe Ekojumbo 12 kolorów mają zaokrąglone kształty i są bezpieczne, gdyż wykonano je z naturalnych składników. Ponieważ twórczość pociech może nie ograniczyć się jedynie do kartek, warto wybrać kredki zmywalne lub ścieralne np. marki Crayola.

Pierwsza tablica do rysowania


Do rysowania zachęcają również specjalne deski i tablice do rysowania. Wśród nich pomysłowością wyróżnia się Crayola Moja pierwsza deska do rysowania Mini Kids. Można ją położyć na podłodzie, stole, przymocować do ściany, a nawet zabrać do samochodu. Komplet zawiera przybory do rysowania – trójkątne świecowe kredki, gąbkę do ścierania oraz magnes, który utrzyma kartkę w jednym miejscu.

Nowość - kredki do kąpieli


Ale rysowanie na kartce to czasem za mało dla dziecięcej wyobraźni. Warto sięgnąć po naprawdę zwariowane malowanie, bo tworzyć można nawet w kąpieli! Dzięki kredkom, markerom i farbom do kąpieli Aqua Studio dziecko pokocha kąpiele i ubarwi wannę lub kafelki w łazience. Akcesoria te są zmywalne, a produkty są bezpieczne dla dzieci.

Rysowanie w trójwymiarze


Dla najmłodszych świetnie sprawdzą się także farby do malowania palcami. Z kolei hitem dla przedszkolaka jest Crayola Kreda 3 D, w zestawie z okularami. Maluch po wykonaniu rysunku zauważy, że ciepłe kolory np. czerwony „wznoszą” się ponad kolory bardziej zimne np. niebieski.
Wszystkie wymienione produkty do rysowania dla dzieci dostępne są w Kidy.pl