Cudowne dziewięć miesięcy z nowym życiem pod sercem

Magiczne dwie kreski na teście i pakiet emocji w komplecie! Euforia, radość a zaraz po nich obawa, troska, strach – tak zwykle wygląda początek ciąży tuż po jej potwierdzeniu. Od dnia w którym kobieta uświadamia sobie, że pod jej sercem rozwija się nowe życie wchodzi w nową rolę, zaczyna być mamą. Odtąd myśli o dziecku, o porodzie, planuje, martwi się, przygotowuje do opieki nad dzieckiem słowem szykuje do „wicia gniazda”. O czym powinna wiedzieć przyszła mama?

Ciąża

Będę mamą!

 

Mówi się, że mężczyzna ojcem czuje się dopiero wtedy kiedy dziecko się rodzi – czasem później – ale w przypadku kobiety już sama świadomość zajścia w ciążę powoduje, że w jej ciele i umyśle rusza niesamowita machina tworzenia nowego życia! Wszystkie myśli krążą wokół fasolki, która z każdym dniem rośnie, kształtuje się i zdobywa nowe umiejętności – a mama też rośnie :) w jej głowie pojawiają się miliony myśli i emocji naraz, jeszcze więcej obaw i troski o dziecko i jego zdrowie. To naturalne, że boimy się tego czego nie znamy dlatego im więcej wiemy  tym łatwiej będzie nam odnaleźć się w przyszłości, jednak warto zaznaczyć, że w zdobywaniu wiedzy istotne znaczenie ma jego źródło – „internety” nie są tu najlepszym doradcą! Czasem fajnie jest pogadać na forum i wymienić się doświadczeniem, jednak konkretnych i rzetelnych informacji należy szukać u profesjonalistów! Doskonałe publikacje Jaspera Juul'a czy Dr Harveya Karpa to przydatna lektura dla mamy w ciąży, a dla tych którzy wolą porady w formie warsztatów dobrą opcją jest szkoła rodzenia.

 

 

Naturalna Szkoła Rodzenia

 

Bobosfera:Nowe Życie” to naturalna szkoła rodzenia z Pabianic, która idzie o krok dalej, a może właśnie o krok do tyłu, do przeszłości, do natury? Co wyjątkowego proponuje? Co wyróżnia naturalną Szkołę Rodzenia „Nowe Życie”? Jedno zdanie określające szkolę to …?

 

Nowe Życie: Stawiamy na naturę! Zapytacie, czym jest natura? Dlaczego o niej mówimy? Dlaczego jest ważna i powinniśmy do niej wracać? Krótko mówiąc natura to wszystko, co nie zostało sztucznie „ulepszone” przez człowieka. Ważne jest byśmy umieli z nią współistnieć i czerpać z niej jak najwięcej. Stąd „Nowe Życie”. W naszej szkole skupiamy się na omówieniu naturalnych metod porodu, karmienia, odżywiania, innymi słowy naturalnego stylu życia.

 

Chcemy przekazać Wam to, co najważniejsze w opiece nad dzieckiem i wzmocnić Waszą wiarę w siebie. Wiarę, że to nie blogi, poradniki czy czasopisma mają wiedzę, czego potrzebuje Wasze dziecko, wiecie to Wy! Tylko nie macie zaufania do swoich spostrzeżeń. Chcemy odbudować w Was zaufanie do swoich instynktów, obserwacji i przeczuć. To mama wie najlepiej czego potrzebuje jej maleństwo, wystarczy, że uważnie zacznie się przyglądać tej małej istotce. Jeśli będziecie wiedzieć na co zwrócić uwagę, to porozumienie z dzieckiem będzie coraz prostsze.

 

 

B: Poród, a dokładniej strach przed bólem oraz troska o dziecko i to czy wszystko pójdzie dobrze, jest czymś co zbliża się nieubłaganie z każdym kolejnym miesiącem ciąży. Mama z jednej strony chce mieć już maleństwo przy sobie, a z drugiej na samą myśl o przejściu dziecka przez kanał rodny, plus zasłyszane „dobre rady” paraliżują ją spędzając sen z powiek – ten co jeszcze został między entym wstawaniem do toalety i szukaniem wygodnej pozycji, a której tak naprawdę nie da się znaleźć ! Jak sobie z tym radzić?

 

SzR: Poród naturalny. Boicie się? Że będzie bolało? W przypadku porodu pierwsze skojarzenie, które powinno się pojawić w Waszej głowie to narodziny dziecka. Radosne oczekiwanie na Wasze długo wyczekiwane maleństwo. W momencie, gdy skupicie się na celu jakim jest wydanie na świat nowego życia, a nie na bólu i strachu, cały te proces będzie łagodniejszy. Nastawienie jest bardzo Ważne. Spokojna mama to rozluźnione ciało, które łagodniej odbiera na skurcze. Nasza szkoła postara się Was jak najlepiej do wszystkiego przygotować. Nauczymy jakie pozycje przyjmować, co zrobić by łagodzić odczuwanie skurczów. Chcemy byście uwierzyły w siebie i swoje możliwości. Po tej ciężkiej pracy jaką jest urodzenie dziecka siłami natury, czeka na Was cudowna nagroda, dla której jesteśmy w stanie zrobić wszystko: cud narodzin, Wasze nowe życie. Nic tak nie rekompensuje tych wszystkich starań jak pierwsze przytulenie naszego dziecka. Każda zapomina wtedy o tym, co było przed chwilą, jest tylko ta chwila, ten moment, który może trwać wiecznie.  Na zajęciach dokładnie omówimy korzyści płynące dla Was i dla Waszego dziecka z takiego porodu. Mimo, że stawiamy na naturalne metody, to przygotujemy mamy na ewentualny poród przez cięcie cesarskie. 

 

B: Jak widać powiedzenie powtarzane z pokolenia na pokolenie, że ból porodowy zapomina się w momencie pierwszego przytulenia i spojrzenia na dziecko jest jak najbardziej trafne!

 

Zachęcamy do sprawdzenia strony internetowej Naturalnej Szkoły Rodzenia Nowe Życie, gdzie został opracowany bardzo przemyślany i rozbudowany blok szkoleniowy, który ma na celu przygotować rodziców, a szczególnie mamy do nowej roli.